Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Volejte ZDARMA 800 888 868

Po-Čt 8:00-17:00, 8:00-16:00

Nákupní košík 0 Kč
Celkem bez DPH:
0 Kč
Celkem k úhradě s DPH:
0 Kč

Chcete dopravu zdarma? Přidejte zboží za 5 000 Kč.

0 Kč 2 500 Kč 5 000 Kč

Domů »  ZPRÁVY »  Šatní skříně - jak si vybrat

Šatní skříně - jak si vybrat

Nevíte, jak si vybrat šatní skříň? Dnešní nabídka je opravdu široká a na první pohled nepřehledná, ale tak složité to zase není. Nejvíc asi záleží na tom, kde budou šatníky umístěny a komu a k čemu budou sloužit. Především v školních zařízeních by měly mít zvýšenou odolnost proti vandalismu. Tuto podmínku splňují například šatní skříňky s plnou výztuhou dveří. Tam, kde je nutné šetřit místem, použijeme šatní skříňky dělené, kde je prostoru dost, umístíme například šatníky s podstavnými lavičkami, nebo použijeme samostatné lavice a věšáky.

Šatní skříně tradičního českého výrobce KOVONA se vyrábějí svařované nebo demontované, které se stavějí přímo až na místě určení. Mají výhodu levnější přepravy (vejde se jich prostě víc) a dají ze z nich skládat nekonečné řady, kdy je použit pouze jeden základní šatník a k němu se pak přisazují tzv. přístavné šatní skříně. Těm "chybí" jedna boční stěna, proto jsou levnější než jejich základní varianta.

kovové šatní skříně, šatnové lavice a věšáky, šatníky

Řada nábytku KOVOS pro šatny je určena průmyslovým podnikům, školám, prodejnám a obchodům, ale i do šaten hasičů, záchranářů a k dalšímu využití. Moderní design jde ruku v ruce s praktičností, mimořádnou odolností a dlouhou životností. Již v základním provedení jsou šatní skříně velmi dobře zabezpečené proti neoprávněnému otevření. U většiny výrobků lze v případě potřeby zabezpečení ještě zvýšit montáží rozvorových bezpečnostních mechanismů.

kovové šatní skříně, šatnové lavice a věšáky, šatníky kovové šatní skříně, šatnové lavice a věšáky, šatníky

Díky kvalitní konstrukci z ocelového plechu skříně poskytují maximální vnitřní prostor pro ukládání oděvů a nejrůznějších věcí. Mnoho variant ověřených uspořádání i velikostí úložného prostoru předurčuje tento nábytek k mnohostrannému použití. Pokud by přesto dispozice přesně nevyhovovala specifickým požadavkům, lze zakázkově vnitřní uspořádání upravit podle přání zákazníka, stejně jako je možné navrhnout a vyrobit celkově zcela atypické řešení.

Zvláště provozy s nadstandardními nároky na čistotu a hygienu (nejčastěji z oborů potravinářství, farmacie a chemie) oceňují variantu skříní se sešikmenou horní částí, která usnadňuje úklid. Kvalitní a odolná prášková povrchová úprava působí nejen velmi příjemným dojmem, ale současně výrobek chrání a snadno se čistí a udržuje.

Šatní skříně německé firmy CP jsou sice trochu cenově náročnější než jejich české varianty, ale zase disponují širší barevnou škálou a líbivějším provedení.

kovové šatní skříně, šatnové lavice a věšáky, šatníky

Šatní skříně britské firmy BISLEY mají oproti ostatním zmiňovaným výrobcům poněkud omezenější výběr variant, zato vynikají perfektním zpracováním a odlišným designem s hladkými předními plochami - odvětrání je umístěno do dna a půdy skříněk. Také zde je možnost výběru barevného provedení.

kovové šatní skříně, šatnové lavice a věšáky, šatníky

Ve většině případů si lze vybrat i z různých variant uzamykání. Standardní cylindrické bezpečnostní zámky mohou být nahrazeny otočným uzávěrem pro visací zámek, mincovním zálohovým zámkem nebo číselným kódovým zámkem. Mechanismus zámku je většinou jednobodový, v případě požadavku větší bezpečnosti je možno dodat zámek dvoubodový nebo dokonce tříbodový, dveře mohou být navíc zesíleny vnitřní výztuhou. Je opravdu jen na vás, co si pro svoje konkrétní potřeby vyberete.

SEZNAM STRÁNEK