Volejte ZDARMA 800 888 868, Po-Čt 8:00-17:00, 8:00-16:00

0 Kč

Celkem bez DPH:
0 Kč
Celkem k úhradě s DPH:
0 Kč

Pohyb materiálu při výrobě

Dnešní doba je plná otázek, ať už se týkají bezpečnosti zaměstnanců, zefektivňování procesů, pohybu materiálu po výrobním závodě či snižování nákladů na energie. Jak se s těmito otázkami vyrovnat? 

Pojďme se podívat a inspirovat se Anglií roku 1917, kde se začíná využívat mléčný běh neboli Milk-run. Jde o pravidelné svozy konví s čerstvým mlékem od jednotlivých sedláků do mlékárny ke zpracování a následný rozvoz prázdných konví zpět k sedlákům. Tak aby svoz byl co nejefektivnější a s co nejnižšími náklady na provoz. Tento princip je možné implementovat do jakéhokoli výrobního závodu a tím ušetřit. Pojďme se podívat, jak na to.

Jak fungují materiálové toky ve vašem výrobním závodě? Používáte k převozu materiálu tradiční vysokozdvižné vozíky a postupně zavážíte jednotlivá pracoviště maximálně dvěma různými druhy materiálu? To znamená, že obsluha se často vrací do skladu, vozík není vždy plně vytížen, dochází k časovým prodlevám v dodávkách na jednotlivá pracoviště a může také dojít k chybám nebo poškození materiálu či hotového výrobku. Tomuto se však dá zabránit, pokud se inspirujeme anglickým venkovem a zavedeme do praxe Milk-run.

 

Z počátku se to může zdát složité, avšak je to jen zdání. Místo jednotlivých, často se opakujících cest se vytvoří jedna okružní cesta. Podrobným zkoumáním výroby se vytvoří logistická mapa, která odhalí přebytečné kroky v rozvozu materiálu ze skladu na místo určení. Lze tak reagovat na potřeby výroby v průběhu dne, zpřehlednit skladové zásoby a efektivně vytížit zaměstnance s ohledem na eliminování námahy a úrazů, které plynou z přenášení těžkých břemen. 

Implementace Milk-run se nemusíte bát. Začít můžete například s novým manipulačním vozíkem vybaveným originálním mechanismem, který se skvěle hodí do logistických i výrobních center. Díky malému poloměru otáčení je vozík schopný otočit se i na velmi malém prostoru. Manipulační vozík zajišťuje potřebnou mobilitu a efektivitu, kterou systém Milk-run vyžaduje. Vozík lze zapojit do vláčku libovolné délky a tím zajistit dostatečnou zásobu materiálu ve výrobních centrech. Vysoce kvalitní svařovaný vozík s tažnou ojí lze přizpůsobit potřebám zákazníka, ať už se jedná o barvu či rozměry. 

K plýtvání zdrojů, ale i času, může docházet v každém kroku výrobního procesu. Proto je dobré pravidelně vyhodnocovat efektivitu výrobního procesu a tím odhalovat další místa plýtvání. S tím jde ruku v ruce neustálá optimalizace výrobních procesů, což může znamenat i rozšiřování či přestavování stávajících pracovišť. 

Stávající pracoviště můžete optimalizovat za pomoci štíhlé výroby a jejích principů tak, že zaměstnanec se zde bude cítit lépe a bude výkonnější, protože bude mít vše po ruce a nebude ztrácet čas hledáním a sháněním materiálu či nářadí. Z hliníkových a modulárních trubkových systémů lze navrhnout optimální řešení přesně dle potřeb a požadavků uživatele. Systém umožňuje nespočet variant a kombinací, proto z něj využijete maximum pro váš provoz. Trubkový systém lze dokonale naimplementovat kamkoli je třeba. Tím zvýšíte produktivitu a optimalizujete provozní náklady, což vám přinese zlepšení výkonu v nejkratším možném časovém úseku. 

 

I když se jedná o produkty na míru, není třeba se bát vysokých nákladů. Pořizovací cena je velmi příznivá. Dalším velkým benefitem je jednoduchá přestavba hotových aplikací, které již nepotřebujete na nové nebo možnost jednoduchého rozšíření stávajících pracovišť.