Volejte ZDARMA 800 888 868, Po-Čt 8:00-17:00, 8:00-16:00

0 Kč

Celkem bez DPH:
0 Kč
Celkem k úhradě s DPH:
0 Kč

ELWork elektromechanické pracoviště

Pracovní stoly ELWork jsou ideálním řešením pro pracoviště, která potřebují na jednom místě kombinovat elektrotechnické a mechanické práce. Základ stolu tvoří odolná ocelová konstrukce a pracovní deska masivní buková spárovka. Elektromechanická výbava pracoviště je přehledně a bezpečně integrována v přístrojové liště.

Bezpečnost pracoviště

 

Základem bezpečnosti na pracovišti je povinný modul M08K pro jednofázové, případně modul M32K pro třífázové vybavení. Obsahuje centrální vypínání, jistič, proudový chránič a bezpečnostní tlačítko TOTAL STOP spolu s přípravou pro dálkové ovládání z centrálního ovládacího panelu.

Moduly pro přístrojovou lištu

Individuální výběr modulů v přístrojové liště umožňuje přizpůsobit pracoviště ELWork všem potřebám prováděných úkolů a prací. Široká nabídka je stále rozšiřována o nové modely mikropáječek, zdrojů, transformátorů a zásuvkových panelů s datovými zásuvkami.

Kategorie vyráběných modulů:

  • základní napájecí a jisticí moduly
  • zásuvkové a zdířkové napájecí moduly
  • moduly měřicích přístrojů
  • moduly zdrojů DC napětí
  • moduly zdrojů AC napětí
  • moduly pájecích stanic
  • moduly datových rozhraní

 

Možnost instalace přístrojové lišty a polic

Přístrojová lišta může být umístěna na pracovní desce nebo v nástavbě nad deskou stolu. Dalším rozšířením je umístění jedné nebo dvou polic nad přístrojovou nástavbou.

Vzdálené ovládání pracovišť ELWork

Praxe klade zvýšené nároky na dohled, kontrolu a zejména bezpečnost každého pracoviště. Vzdálené ovládání pracovišť ELWork přináší elegantní, bezpečné a spolehlivé řešení všech uvedených požadavků z jednoho místa. Oprávněné osobě je tak umožněno nezávisle zapínat, vypínat a monitorovat stav jednotlivých pracovišť v místnosti z centrálního ovládacího panelu a tím plně ovlivňovat průběh prací na pracovištích. Výrazně se tak šetří čas a energie. Zvyšuje se tak i bezpečnost práce.

 

Díky rychlé a přehledné kontrole stavu všech pracovišť je možné dálkově vypnout a zapnout jednotlivá pracoviště, nebo vypnout všechny pracoviště naráz v případě nehody. Dálkové ovládání je chráněno zámkem proti neoprávněnému použít nepovolanou osobou. Vzdálené ovládání tak významným způsobem posiluje bezpečnost elektrotechnických pracovišť.

Náklady

Využití 12 voltového napětí pro propojení a ovládání všech pracovišť systému ELWork v celé místnosti šetří náklady na výstavbu centrálního ovládání. Použití datových vodičů pro rozvody výrazně snižuje náklady na instalaci a zároveň umožňuje rychlejší a flexibilnější zapojení všech pracovišť do jednoho celku. Zvyšuje se tak spolehlivost, a díky použití 12 V rozvodu i celková bezpečnost.

Obsluha

Třístavová logika ovládání poskytuje oprávněné osobě okamžitý přehled o stavu jednotlivých pracovišť. Každé pracoviště má na ovládacím panelu jasně definovanou pozici zobrazenou číslicí se změnou barvy dle konkrétního stavu ovládaného pracoviště.

Pracovní deska stolu

 

Masivní deska stolu z bukové spárovky o tloušťce 40 mm má nosnost až 500 kg. Deska je broušená a ošetřená roztokem lněného oleje s přísadami. Díky této úpravě je stůl velice příjemný na dotek a umožňuje připevnění dalšího dílenského vybavení, například svěráku.

Osvětlení pracovní desky

 

Kvalitní osvětlení pracoviště chrání zdraví, snižuje únavu a zvyšuje přesnost prováděné práce. Proto je směrovatelné osvětlení součástí stolů ELWork. Umístění je volitelné podle výbavy stolu.

Volitelné moduly zásuvek

 

Stoly mohou být vybaveny různými úložnými moduly s uzamykatelnými zásuvkami nebo dvířky.

Vyberte si jednotlivé moduly spolu s pracovním stolem a dalšími doplňky jako jsou police či osvětlení a mi pro vás nachystáme cenovou kalkulaci.